Ulusal Vize

90 gün üzeri olan seyahat planınız (aile birleşimi, çalışma, eğitim, araştırma, üniversite eğitimi, staj, dil kursu) için vize başvuru türüdür. Seyahat amacınıza göre başvurularınızı yetkili ALMANYA KONSOLOSLUĞU veya İDATA ofislerine yapabilirsiniz.

Ulusal vize başvuruları için randevulu olarak sağlanmaktadır.
Başvuru işlemleriniz için çağrı merkezi veya internet aracılığıyla işlem sağlamanız gerekmektedir.
Gidiş amacınıza göre randevu hizmetleri değişkenlik göstermektedir. Bu başvurularınız için önce çağrı merkezimizden bilgi alarak randevu oluşturmanız önerilir.
Ulusal vize için randevu işlemleriniz tamamlandığında gidiş amacınıza göre (aile birleşimi, çalışma, öğrenim) evrak listeleriniz tarafınıza mail olarak gönderilecektir.
Almanya dış temsilciliklerinden veya İDATA ofisinden yapacağınız başvurularınızda mutlaka eksiksiz olarak evrak sunmanız gerekmektedir.
Ulusal vize randevunuzun oluşturulması için başvuru sahibine ait isim, soy isim, doğum tarihi, pasaport numarası ve mail adresi gerekmektedir.

 

Almanya aile birleşimi başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının basit düzeyde Almanca bilme zorunluluğu vardır. Türkiye’de Goethe Enstitüsünden sınava girerek bu belgeyi almaya hak kazanmanız gerekmektedir. Almanya’da kalıcı olarak ikamet etmek isteyen kişilerin mutlaka Almanca A1 belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Önemli Almanca A1 belgesi sadece çocuk üzerinden yapılan aile birleşimi başvurularında zorunlu değildir.

Aile birleşimi, oturum yenileme, kayıp oturum gibi başvurularınız şahsi olarak yetkili ALMANYA KONSOLOSLUĞU’na müracaatlar ile gerçekleşir.

ALMANYA KONSOLOSLUĞU ULUSAL VİZE BAŞVURUSU İÇİN BAŞLICA EVRAK LİSTESİ

 1. 2 Adet başvuru formu: Başvuru formu (Almanca dilinde eksiksiz doldurulmuş olmalıdır.)
 2. 18 yaşını doldurmuş olanlar başvuru formunu şahsen imzalamak zorundadırlar, çocuklarda ise velayet sahibi imzalamak zorundadır.
 3. Geçerli pasaport ve pasaportta kişisel bilgilerin bulunduğu sayfanın (fotoğraflı sayfa) iki adet fotokopisi.
 4. 2 adet vesikalık fotoğraf: Fotoğraflar biometrik özelliklere uygun 35×45 mm ebadında ve son 6 ay içerisinde çekinilmiş olmalıdır.

NOT: Ulusal vize başvuru türünüze göre ek evrak listeleri oluşturulan randevu kategorisine göre tarafınıza mail olarak gönderilecektir.

Talep ettiğiniz ulusal vize randevu işlemleriniz için çağır merkezimizi arayarak ya da randevu talebi göndererek başlatabilirsiniz

TALEP EDİLEN VİZE KATAGORİLERİ

 1. Almanya’da yaşayan eşin yanına gitmek
 2. Almanya’da yaşayan çocuğun yanına gitmek
 3. Çocuğun Almanya’ya götürülmesi
 4. Çalışma amaçlı ulusal vize başvurusu
 5. Eğitim amaçlı (hibeli – hibesiz) ulusal vize başvurusu
 6. İş arama amaçlı ulusal vize başvurusu
 7. Mavi kart (çalışma vizesi)
 8. Oturum kaybı
 9. Oturum yenileme
 10. Almanya geri dönüş vizesi

NOT: AS RANDEVU DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.’NİN İDATA VE ALMANYA KONSOLOSLUĞU İLE HİÇBİR BAĞLANTISI YOKTUR. DANIŞMANLIK OLARAK HİZMET VERMEKTEDİR.

İletişim

Tüm soru, görüş, randevu ve konsolosluk işlemleriniz için iletişime geçiniz
0 850 24 1 05 18

Vize ve Diğer İşlemleriniz için Hızlıca Randevu Alın